Доцент кафедри кримінального права і криміналістики Боднарук Олександр Миколайович 24-25 листопада 2016 р. у Республіці Албанія взяв участь у Робочій нараді академічних експертів з антикорупційного законодавства

29/11/16

Доцент кафедри кримінального права і криміналістики Боднарук Олександр Миколайович на запрошення Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності, за сприяння USAID (Програма з реформування сектору юстиції «Нове правосуддя») і Washington & Lee University School of Law взяв участь у Робочій нараді академічних експертів з антикорупційного законодавства, яка відбулася 24-25 листопада 2016 р. у Республіці Албанія (м. Тирана).

Представники делегації 4 українських правничих шкіл (Вищий навчальний заклад «Український католицький університет» – Марія Тарас, Національний університет «Одеська юридична академія» – Михайло Рязанов, Національний юридичниий унiверситет іменi Ярослава Мудрого – Андрій Білецький, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – Олександр Боднарук), а також юридичний радник Програми USAID з реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Артем Шаіпов зустрілися з деканом юридичного факультету Університету Тирани Prof. Dr. Artan Hoxha та його заступником з міжнародних зв’язків Dr. Erjon Muharremaj.

24 листопада доц. Боднарук Олександр Миколайович став учасником панелі «Моделі юридичної клінічної освіти в Університеті Тирани та регіоні Південно-Східної Європи», а 25 листопада – панелі «Навчання чесності й етиці та його відношення до антикорупційної освіти».

На Робочій нараді виступили багато докторів права з університетів фактично всіх балканських країн, представник з Малайзії, Професор Томас Г. Спіді Райс зі Сполучених Штатів Америки, а також його студенти з Washington & Lee University School of Law.

Окремо варто виділити презентації, які викликали найбільш жваве обговорення між учасниками української делегації Робочої наради: «Перехідні економічні злочини та корупція» (доповідачка – Dr. Sunčana Roksandić Vidlička, правнича школа Університету Загреба, Республіка Хорватія), «Системна корупція та інституційна організована злочинність» (доповідач – Prof. Miodrag Labovic, Університет Святого Климента Охридського, м. Бітол, Республіка Македонія), «Корупція на виборах і можливі реформи» (доповідач – Prof. Dr. Srdjan Darmanovic, Університет Чорногорії; Член Венеціанської комісії та колишній Посол Чорногорії у Сполучених Штатах Америки).

За результатами Робочої наради академічних експертів з антикорупційного законодавства усі учасники отримали відповідні сертифікати.