Завідувач кафедри кримінального права і криміналістики к.ю.н., доц. Жаровська Галина Петрівна пройшла стажування в університеті Вісмара (Німеччина)

01/08/17

З 17.07.17 по 30.07.17 року четверо викладачів юридичного факультету: завідувач кафедри кримінального права і криміналістики доцент Жаровська Галина Петрівна, доцент кафедри приватного права Никифорак Володимир Михайлович та доценти кафедри європейського права та порівняльного правознавства Вайцеховська Оксана Романанівна і Руденко Оксана Валеріївна разом з викладачами інших юридичних вузів України (Харків, Полтава, Одеса, Київ) та інших країн проходили стажування за програмою «Юридична методика та освіта» в університеті Вісмара (Німеччина). Мета програми стажування: нові форми методики застосування права юристами та методика викладання юриспруденції студентам-юристам.

За допомогою конкретних прикладів із всіх галузей права та судових рішень із всіх галузей права розглянули процес тлумачення норм і юридичної аргументації в європейських державах в цілому та Німеччині зокрема. Доктор Ганс-Йоахим Шрамм під час занять ознайомив із методикою вирішення юридичних задач (казусів) та продемонстрував на конкретних прикладах процес юридичної кваліфікації і експертної перевірки фактичних обставин справи студентами.

Доктор Андреас Штанінгер свої лекції присвятив цілям юридичної освіти та шляхи її освоєння в Німеччині. При цьому акцентував, що юридична освіта не є виключно передача знань, а освоєння методики вирішення юридичних казусів студентами самостійно за для вміння застосування норм права на практиці.

Викладачі протягом 2 тижнів працювали над розробкою нового змісту і нових форм викладання юриспруденції, це і юридична кваліфікація, і надання консультативних послуг, і ведення справи адвокатами, і юридична експертиза та інші. Ці та інші питання освоювались на базі моделювання практичних казусів.

Блок юридичної практики прочитав суддя адміністративного суду Берліна Йорг Пуделька, який акцентував на важливості практичної складової під час навчання юристів, та продемонстрував аспекти роботи суддів, адвокатів, нотаріусів та юрисконсультів в країнах ЄС та Німеччині. А також викладачі відвідали участковий суд Вісмара, де ознайомились з його структурою, діловодством та побували на засіданні суду під час розгляду кримінальної справи і винесення вироку про нанесення тілесних ушкодження.

Загалом стажування було змістовним, насичене зустрічами з цікавими людьми.