14 вересня 2017 року викладачі кафедри кримінального права і криміналістики разом із студентами взяли участь у круглому столі з питань створення Вищого Антикорупційного Суду

25/09/17

14 вересня 2017 року викладачі кафедри кримінального права і криміналістики Леся Гусар, Оксана Василова-Карвацька, Марія Дякур, Маріана Тома разом із студентами магістрами 504 групи в рамках вивчення курсу «Правові основи протидії корупції» взяли участь у круглому столі з питань створення Вищого Антикорупційного Суду.

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International запросило правників, суддів, науковців, журналістів, активістів та представників місцевої влади на експертну дискусію з питання створення Вищого антикорупційного суду в Україні.

Вищий антикорупційний суд – це абсолютно нова незалежна судова інституція, яка здійснюватиме правосуддя як суд першої інстанції у справах, підслідних Національному Антикорупційному бюро України. Саме тому постає необхідність активного обговорення доцільності створення нової судової інституції.

Основні питання, які розглядалися під час роботи круглого столу:

Як саме має функціонувати нова інституція?

Яким чином повинен здійснюватися відбір суддів в антикорупційний суд?

Як спільна робота журналістів та активістів може допомогти очистити решту судової системи від сумнівних суддів?

Круглий стіл проводили Анастасія Красносільська – експерт Центру протидії корупції та Максим Костецький – юридичний радник Transparency International Україна, керівник проекту «Громадська підтримка запуску антикорупційного суду». Чудова дружня атмосфера та активна дискусія науковців, суддів та організаторів круглого столу допомагали знайти істину.