З 17 по 20 жовтня 2017 року завідувач кафедри кримінального права і криміналістики, доцент Жаровська Галина Петрівна взяла участь в Осінній школі з кримінального права

25/10/17

Важливою складовою реформування правничої освіти є підвищення кваліфікації викладачів, поглиблення і оновлення їх фундаментальних знань, розуміння навчальних проблем і викликів сучасності у конкретній галузі з метою вдосконалення підготовки конкурентоспроможних правників, здатних швидко адаптуватись до конкретних умов практичної роботи. Тому викладачі кафедри кримінального права і криміналістики беруть участь у різних заходах, де можна отримати нові знання та покращити методику викладання дисциплін, що забезпечуються нею.

З 17 по 20 жовтня 2017 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за ініціативи та підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Допомога правничим школам з просування прав людини» відбулась Осіння школа з кримінального права «Системні зв’язки кримінального права». Учасниками Осінньої школи на конкурентній основі стали 22 представники провідних вузів України. Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича представляла доцент Жаровська Галина Петрівна завідувач кафедри кримінального права і криміналістики.

Для проведення Осінньої школи організаторами запрошено провідних українських та міжнародних експертів у галузі кримінального права, міжнародного кримінального права, міжнародного гуманітарного права та захисту прав людини.

Юрій Васильович Баулін – метр кримінального права, виклав свої думки, щодо взаємозалежності кримінального права і процесу та узгодженості понять, наголосивши, що один і той же дух має бути і в законі і в процесі його застосування. Микола Іванович Хавронюк акцентував увагу на комплексному підході до вивчення матеріального та процесуального кримінального права, а також провів цікавий аналіз статей КК України, впроваджених і (не впроваджених) на виконання міжнародних конвенцій, чим вказав на вплив міжнародного права та національного кримінального права. Справжньою родзинкою Школи стала доповідь лекторки Олени Володимирівни Харитоноваї, яка зупинилась на сучасних трендах кримінального права та перспективах наукових досліджень. Тамар Томашвілі, доцент Школи права Вільного університету Тбілісі, експертка міжнародних проектів поділилась досвідом Грузії щодо звернення у міжнародний кримінальний суд та зосередила свою увагу на необхідності вивчення міжнародного кримінального права для студентів правників. Світлана Володимирівна Хилюк, застосовуючи інтерактивні методи, дала відповідь на питання: чи має кримінальне право функцію захисту прав людини? Поділилась спікер і власною методикою викладання дисципліни «Європейські стандарти кримінального права».

Проведення таких заходів є раціональним зерном у реформуванні правничої освіти, а участь у таких заходах є надзвичайно цінним прискорювачем розуміння суті сучасних тенденцій розвитку науки кримінального права. Обмін досвідом, науковими ідеями, думками дозволяє викладачам як у науковій так і у викладацькій діяльності активніше реагувати на виклики сучасності. За результатами Осінньої школи з кримінального права усі учасники отримали сертифікати центру підвищення кваліфікації викладачів кримінального права.

Сподіваємось на продовження та плідну працю таких академічних контактів.