Новини | Кафедра кримінального права і криміналістики | Юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича

Доцент кафедри кримінального права і криміналістики Боднарук Олександр Миколайович пройшов науково-педагогічне стажування у Словаччині

18/05/18

З 7 по 11 травня 2018 року к.ю.н., доц. Боднарук Олександр Миколайович пройшов науково-педагогічне стажування в Університеті імені Павла Йозефа Шафарика (м. Кошице, Словацька Республіка) на юридичному факультеті в рамках Програми «Erasmus+ Співробітництво з країнами- партнерами» (Erasmus+ мобільність персоналу для навчання).

Відповідно до попередньо узгодженої програми обміну Erasmus+, доц. Боднарук О.М. прочитав англійською мовою цикл лекцій з курсу «Криміналістика» для аспірантів і магістрів юридичного факультету Університету імені Павла Йозефа Шафарика, ознайомився із структурою та особливостями організації навчального процесу університету, з роботою юридичного факультету цього ВНЗ, роботою юридичних клінік, відвідав лекційні та практичні заняття, що проводилися для студентів юрфаку.

Також Олександр Миколайович зустрівся з викладачами кафедри кримінального права з метою обговорення міжкафедральної співпраці, пошуку перетину інтересів наукових досліджень викладачів відповідної кафедри у м. Кошице та кафедри кримінального права і криміналістики ЧНУ імені Юрія Федьковича. Окрім того, доц. Боднарук О.М. ознайомився із формами, методами та критеріями оцінювання знань студентів спеціальності «Право», із напрямами підготовки, робочими програмами бакалавра, магістра за спеціальністю «Право» юридичного факультету, освітніми магістерськими програмами за окремими спеціальностями.

Цікаво було відвідати, на люб’язне запрошення керівництва юрфаку, щорічний офіційний захід, який організовується цим факультетом і Асоціацією адвокатів Словаччини – «Футбольний меморіальний турнір Dr. Milan Gejdoš». Участь в ньому традиційно беруть команди викладачів юридичного факультету, студентів юрфаку, поліцейських, адвокатів, прокурорів, суддів, податківців і митників.

Окрім того, Олександр Миколайович протягом усіх днів перебування на факультеті мав змогу працювати з літературою з кримінально-правових дисциплін, яка міститься у власній великій бібліотеці юридичного факультету Університету імені Павла Йозефа Шафарика. Варто зазначити, що приміщення внутрішньої бібліотеки займають весь підвальний поверх, а також ще одне крило на першому поверсі факультету. Бібліотечний фонд складають унікальні та коштовні видання Оксфордського університету, Кембриджу, юрфаку Колумбійського університету, німецьких університетів, найрейтинговіші видання у галузі права провідних країн світу, міжнародних організацій. Уже звичним для сучасних університетів є наявність у коридорах ксерокопіювальної техніки з доступом до безкоштовного друку для студентів і викладачів за допомогою магнітних карток.

Загалом перебування у м. Кошице було доволі насиченим, безумовно цікавим, продуктивним, а щоденні зустрічі з представниками юридичного факультету, зокрема заступницею декана з міжнародних зв’язків/ координатором Еразмус – PhD, Assoc. Prof. Regina Hučková, з Eva Tkáčová (відділ Erasmus на факультеті), іншими викладачами засвідчили заінтересованість колег у майбутній співпраці з нашим факультетом за різними напрямками роботи.