Гуманізація кримінальної відповідальності

19/11/18

Завідувач кафедри доц. Г.П. Жаровська та доцент кафедри О.І. Ющик 16-17 листопада 2018 взяли участь у роботі ІІ Міжнародного науково-практичного симпозіуму в Університеті Короля Данила.

Науковці України та ближнього зарубіжжя обговорювали питання стратегічних напрямків гуманізації кримінальної відповідальності. Кожна із п’яти панелей симпозіуму: «Концептуальні питання гуманізації кримінальної відповідальності», «Європейський досвід гуманізації кримінальної відповідальності», «Гуманізація КК України та КПК України: реалії та перспективи», «Роль судових рішень в гуманізації кримінальної відповідальності», «Зміни в викладанні дисциплін кримінально-правового циклу, що пов’язані з гуманізацією кримінальної відповідальності» були цікавими, насиченими, динамічними та спонукали до активної наукової дискусії

Цікавість наукової спільноти до заходу є логічною, адже вперше в Україні науковці обговорюють питання гуманізації форм реалізації кримінальної відповідальності, які процеси мають бути визначальними в гуманізації кримінальної відповідальності, тощо.

Принцип гуманізму реалізується не тільки під час застосування заходів кримінально-правового вплину щодо особи, яка вчинила злочин, але й підчас декриміналізації та криміналізації діянь. Саме на початковому етапі – етапі законотворчому, має бути врахованим принцип гуманізму, що проявляється у недопустимості завдати особі, яка вчинила злочин, фізичних страждань або принизити людську гідність з урахуванням того, що кримінальне право – це ultima ratio «крайній засіб» або «останній аргумент».

Залишається сподіватись – прірву між наукою і практикою вдасться здолати і вірити - все, що ти робиш – завжди проростає.

Інформацію надано Жаровською Г. П.