Протидія домашньому насильству: від теорії до практики

19/02/19

Доцент кафедри Шевчук Андрій Васильович взяв участь у загальноукраїнському семінарі для суддів місцевих загальних судів на тему «Зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству», що відбувся у місті Вижниця за безпосередньої участі і підтримки Чернівецького регіонального відділення Національної школи суддів України 15 лютого 2019 року.

У ході семінару, що є складовою програми періодичного навчання суддів, учасники змогли поглибити знання з особливостей розгляду справ, пов’язаних із домашнім насильством відповідно до міжнародних стандартів і розвинути практичні навички для вирішення таких ситуацій, які виникають під час розгляду справ, пов’язаних із домашнім насильством. Судді навчалися правильно ідентифікувати домашнє насильство та його види, здійснювати ефективне ґендерно неупереджене правосуддя у справах, застосовувати норми національного та міжнародного законодавства під час розгляду таких справ і написанні судових рішень. Безпосередня увага, зокрема, була зосереджена на міжнародних нормативно-правових актах в галузі прав людини та протидії насильству, практиці ЄСПЛ, уже чинним положенням Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів в частині відповідальності за домашнє насильство і насильство за ознакою статі.

к.ю.н., доц. кафедри кримінального права і криміналістики А. В. Шевчук