23/04/19

23 квітня 2019 року к.ю.н., асистентом кафедри М.Г. Тома було проведено відкрите практичне заняття з навчальної дисципліни «Кримінальне право України (Загальна частина)» на тему «Інститут співучасті у злочині» під час проведення заняття студентами було розглянуто та окреслено концептуальні особливості інституту співучасті в теорії кримінального права та юридичні підстави кримінальної відповідальності співучасників.

Особливу увагу приділено висвітленню таких ознак співучасті, як кількісний чинник та спільність вчинення злочину. Розкрито форми та види співучасті, з’ясовано, що підставою класифікації видів співучасників (ст. 27 КК України) на виконавця, організатора, підбурювача та пособника є функціональна (об’єктивна) роль, характер виконуваних ними дій, а також ступінь їхньої участі у вчиненні злочину. Перелічені ознаки дають можливість визначити характер і ступінь взаємодії співучасників при вчиненні єдиного злочину. Звідси логічно випливає мета такого розмежування – дати більш точну юридичну оцінку діям кожного співучасника, визначити обсяг його внеску в досягнення злочинного результату та призначити справедливе покарання, що відповідає характеру і ступеню вчиненого діяння.

к.ю.н., ас. кафедри кримінального права і криміналістики

М. Г. Тома